Bursa Hukuk Büroları


Bursa Hukuk Büroları

Hukuk bürosu bir taraftan vatandaşlara danışmanlık hizmeti verirken bir taraftan da icra ve dava takip işlemlerinin avukatlar tarafından yürütüldüğü bürolardır. Diğer bir adı da avukatlık bürosudur. Avukatlık büroları kamu hizmeti verilen ve avukatların mesleklerini icra ettiği alanlardır. Bursa hukuk bürolarında işinde uzman avukatlar ile vatandaşa hizmet sunulmaktadır. Bu bürolar dava takibinin yanında, farklı alanlarda danışmanlık, her türlü protokol işlemleri, müzakere süreçlerinin takibi, şirketlerin alt yapı incelemeleri, idari ve cezai soruşturma ve süreçlerinin takibi veya  dava dışı çözüm yolları gibi işlemleri deneyimli avukatları ile takip etmektedir.

Hukuk Büroları Çalışma Alanları

Bursa Hukuk Büroları ihtiyacı olduğu taktirde kişilerin her türlü hukuki işlemlerini itinayla takip etmektedir. Bursa hukuk bürosu avukatları hukukun her alanında faaliyet gösterme yetkisine sahiptir. Geniş bir çalışma alanı bulunan hukuk bürolarının çalışma alanları:

Ceza Hukuku: Emniyet ve karakollarda şüpheli ve mağdur vasfındaki kişilere destek ve yardım, Savcılıklara destek, Ağır ceza mahkemelerinde hukuki destek gibi faaliyetleri bulunmaktadır.
Aile Hukuku: Boşanma davaları ve beraberinde nafaka ve tazminat davaları, mal paylaşımı ve velayet ile vesayet düzenlemelerine ilişkin alanlarda hizmet vermektedir.
Ticaret Hukuku: Şirketlere hukuki danışmanlık hizmetlerinin yanında şirket ana sözleşmesini ve protokolünü hazırlamak, kooperatiflere hukuki danışmanlık hizmetleri gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Bunlara ek olarak iş hukuku, miras hukuku, icra-iflas hukuku, idare ve vergi hukuku gibi daha bir çok alanda hizmet vermektedir.

Bursa Hukuk Büroları ihtiyacı olduğu taktirde kişilerin her türlü hukuki işlemlerini itinayla takip etmektedir. Bursa hukuk bürosu avukatları hukukun her alanında faaliyet gösterme yetkisine sahiptir.

Avukatlık Danışma Hizmetleri

Hukuki işlemlerde vatandaşların belki de en çok ihtiyacı olan alanlardan biridir. Danışmanlık hizmeti hangi dava hakkında nasıl bir yol izleneceği herkesin ezbere bildiği ve takip edebildiği bir alan değildir. Kişinin dava açması ve hakkında açılan davaya cevap verme sürecinde izlenecek yollar oldukça önemlidir. Bunun dışında mahkemelik bir durum söz konusu olmasa bile şirket ortaklarının ana protokolleri veya işçilerin tazminat işlemleri gibi hayatın her alanında uzman bilirkişilerden öğrenilecek bir çok konu söz konusudur. Günümüzde avukatlık danışma hizmetleri internet üzerinden de yapılabildiği gibi daha avukatlık büroları tercih edilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir