Bursa İş Hukuku Avukatı

Avukatlar uzmanlık alanlarına göre davalara bakan ve müvekkillerini savunan kişilerdir. İcra, ceza, boşanma ve iş hukuku gibi alt dallardan biriyle mesleğini icra eden avukatlar işlerini profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Bursa iş hukuku avukatı bulmak açısından oldukça önemli şehirler arasında yer almaktadır. İş hukuku ülkede pek çok çalışanın mağdur olmasına karşın koruyucu önlemler içermektedir. Açılan tazminat davaları ile çalışan kişilerin haklarının kendilerine teslim edilmesi sağlanmaktadır. İş hukuku avukatları tam bu noktada müvekkillerini savunarak haklarını korumalarına yardımcı olmaktadır. Avukatlar genel olarak çalışan ya da işverenlere haklarını geri verecek davaları incelerken emsal olan davaları öne sürmektedir. İş bitirici avukatların geneli davalarında dosyaya en yakın emsal olayı bularak ona yönelik olarak savunma gerçekleştirmektedir. Böylelikle önceden verilmiş olan kararlara atıfta bulunarak davayı kazanma ihtimallerini yükseltmektedirler.

 

 

İş Hukuku Nedir?  

 

İş hukuku çalışan ve işveren arasındaki bütün ilişkileri düzenleyen, işçi sendikalarını ilgilendiren konuları araştıran hukuk dalı olarak ifade edilmektedir. Bütün illerde en fazla başvurulan hukuk dalı olması açısından önem taşımaktadır. Özellikle büyük şehirlerde örneğin Bursa iş hukuku avukatı bulma noktasında önde gelen şehirler arasında bulunmaktadır. İş hukukunun konusuna bakıldığında yalnızca hizmet sözleşmesinden doğan ve hizmet yükümlülüğü olan insan ilişkilerini kapsayan bir alan olduğu anlaşılmaktadır. Bahsi geçen işveren ve işçi ilişkilerinin ve tamamında devlet ile olan ilişkilerini düzenleyen sistemi ifade etmektedir. İş hukuku geçerliliğini sanayi devriminden sonra kazanmıştır.

 

İş Hukuku Avukatı Ne İş Yapar? 

 

İş hukuku avukatları işveren ve işçiler arasındaki ilişkileri düzenlemektedir. Bunun yanı sıra firmalara danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Bursa iş hukuku avukatı alanında oldukça gelişmiş kentler arasında yer almaktadır. Genellikle danışmanlık hizmeti veren iş hukuku avukatları yalnızca firmaları savunmaktadır. İşçilerin mağduriyetleri söz konusu olduğu durumlarda onları savunacak avukatlarda bulunmaktadır. Firmaları savunacak olan avukatlar öncelikle bir önceki Yargıtay kararlarını emsal alarak buna yönelik olarak bir yol izlerler. İş hukuku avukatları işverenlerin ve işçilerin iş yaşamlarını düzenleme noktasında destekçileri olmaktadır. İş hukuku avukatlarına her daim ihtiyaç duyulabilmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 

  • Haksız yere işten çıkarılma,
  • İş yerinde mobbing uygulama,
  • SGK yatırmama,
  • Tazminatı alamama,
  • Sözleşmede var olan ücreti alamama gibi durumlarda iş hukuku avukatları devreye girmektedir.

 

Avukatlar bu noktada davada süreci yürüten kişiler olarak önem kazanmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde çalışama hayatında bu tip sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Bursa iş hukuku avukatı temini noktasında en avantajlı şehirler arasında yer almaktadır. Özetle; işyerinde yaşanan bütün sorunların çözümü için iş hukuku avukatlarına başvurulması gerekmektedir. Hakların gasp edilmesi ve sahibine teslim edilmemesi gibi durumlarda mutlak suretle iş hukuku avukatlarına başvurulması ve onlarla birlikte yol alınması önerilmektedir.

 

Avukatlar uzmanlık alanlarına göre davalara bakan ve müvekkillerini savunan kişilerdir. İcra, ceza, boşanma ve iş hukuku gibi alt dallardan biriyle mesleğini icra eden avukatlar işlerini profesyonel olarak gerçekleştirmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir