Bursa İş Kazası Avukatı

İş kazası olduğu durumlarda avukatlık danışmanlık hizmetlerinin önemli yeri bulunmaktadır. Kazanın ardından kazanın etkisi ile kazaya maruz kalan kişinin yanlış hareketi veya yanlış beyanı kişiyi ilerde zor duruma düşürebilmektedir. Aynı zamanda sigorta primlerinin yatırılmaması tazminat talep hakkını zora düşürmektedir. Kazanın ardından iş kazasının üstünün kapatılmaya çalışılması, gerekli yerlere bildirimlerin yapılmaması, iş kazasının ardından hastane kayıtlarının farklı gösterilmesi ve polis tutanaklarının farklı gösterilmesi kazaya uğrayan kişinin mağduriyetini arttıran durumlardır. Bu gibi durumlarda avukat desteği hakların savunulması ve yol gösterilmesi açısından önem teşkil etmektedir. Geçirilen kazanın ardından iş kazası tespit davası açarak mağduriyetin ispatlanması gerekmektedir.

 

Avukat Desteği

 

Çalışan işçinin çalıştığı sırada geçirdiği kaza sonucunda maddi tazminat talep hakkı bulunmaktadır. Bursa iş kazası avukatı deneyimi ve azmi ile her zaman danışmanlık hizmetinin yanında vekillik hizmeti de sunmaktadır. Tazminat talebinin gerekli olduğu durumlar:

İş kazası
Ölümlü iş kazası
Yaralanmalı iş kazası
Meslek hastalığı
Ölümlü meslek hastalığı
Yaralanmalı meslek hastalığı

gibi durumlarda tazminat davası açılabilmektedir. Bu tür davalarda kaza durumuna ve yaralanma oranına göre tazminat miktarları değişmektedir. Bursa iş kazası avukatı sayesinde, sahip olunan haklar çerçevesinde doğru yol izlenmektedir.

 

İş kazası olduğu durumlarda avukatlık danışmanlık hizmetlerinin önemli yeri bulunmaktadır. Kazanın ardından kazanın etkisi ile kazaya maruz kalan kişinin yanlış hareketi veya yanlış beyanı kişiyi ilerde zor duruma düşürebilmektedir.

İş Kazaları

 

Ülkemizde ne yazık ki çalışan işçilerin güvenliğini korumak yönünde alınan tedbirler pek yeterli olmamaktadır. Her geçen gün iş kazalarına yenisi eklenmektedir. Bazı çalışanların sigorta primleri dahi eksik yatırılmakta veya hiç yatırılmamaktadır. Bu da iş kazalarının ardından yaşanan mağduriyetin artmasına neden olmaktadır. Ülkemizde en çok meydana gelen iş kazaları trafik ve servis kazaları, Taşımacılık sektöründe şoför ölümleri, işçilerin üzerine yük düşmesi, yüksekten düşmeler, inşaat kazaları, gemi kazaları, maden kazaları gibi bir çok alanda kazalar meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin haklarının savunulması gerekmektedir. En önemlisi bu gibi durumlar için kişiler bilinçlendirilmelidir. Bu gibi durumlarda hangi avukatla çalışılacağı ya da danışmanlık hizmeti alınacağı çok önemlidir. Bursa iş kazası avukatı bu konuda gerekli desteği sağlayarak işçi haklarını sonuna kadar savunmaktadır.

7 Yorum

 1. Mesut ekinci demiş ki:

  Merba kolay gelsin benim kardeşim 04 17 2017 tarihin de inşaat kazası geçirdi ve kardesimin malulen emekliliği için sgk ya başvurduk fakat is goremesizlik hakki icin %10 un altı olduğunu bildirdiler ve kardeşim yaklasik bir buçuk yıldır çalışamaz bu gelen rapor durumuna rağmen maddi tazminat davası aça bilirmiyim lütfen yardımcı olun

  1 Ekim 2018
  Yanıtla
  • Bursa Hukuk Büroları demiş ki:

   Evet tabi ki açabilirsiniz davayı isverenin de bu olaydan dolayi hukuki ve hatta cexai sorumluluğu bulunmaktadır. Zaman aşımı süresine yakalanmamak için hızlı hareket etmenizi tavsiye ederim.

   15 Ekim 2018
   Yanıtla
 2. Semih demiş ki:

  Çalıştığım inşaat firmasında 30 m yükseklikten kafama bir cisim düşmesi üzerine kafatasımda 10 cm uzunluğunda 2 cm genişliğinde kırık oluştu ve beyin ameliyatı geçirdim.Geçirdiğim beyin ameliyatı sonucu sol ayağımda hissizlik ve uyuşukluk gibi bir sorunla karşılaştım .Aradan iki sene geçti.Hala dava açabiliyor muyum ? Süre aşımı süresi nedir ve kazanma ihtimalinde karşı tarafın yükümlülükleri ne olacaktır? Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim .

  30 Mayıs 2019
  Yanıtla
  • Bursa Hukuk Büroları demiş ki:

   Merhablar konunuz baya tefarrautlı olduğu için başarı şansı yüksek hukiki destek almanız gerekmektedir, geçen üsre itibari ile lütfen 224253681 nolu telefonumuzu arayınız.

   26 Haziran 2019
   Yanıtla
 3. onur demiş ki:

  eşim 11 haftalık hamile iken akşam saat 22:00 da iş kazası geçirdi böbrekte ezilme kaburgada çatlak olatak hastanede yatmaktayiz şikayetçi olmalımıyız ? bize artıısı veya eksisi ne olur acaba bilgi verirmisiniz _??

  24 Eylül 2019
  Yanıtla
 4. HÜSEYİN COŞKUN demiş ki:

  Merhaba..02.11.2017 tarihinde is kazası geçirdim.%7 sürekli engelli raporum var.bu raporla is verene dava açabilirmiyim..

  4 Ocak 2020
  Yanıtla
 5. Zafer gümüş demiş ki:

  Slm adım zafer 13/03 /2017de bir iş kazası kecirdim bütün hastane fasraf larımı şirket ödedi son amaliyat parasını ödemediler bana verilen sözünü tutmadıkları icin hukuki işlem yapmak istiyorum sağ gözümde aşırı görme kaybı var hukuki olarak birşey yabılabilirmi

  5 Mart 2020
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir