Cinsel Sorunlar Boşanma Nedeni Midir

Cinsel sorunlar nedeniyle boşanma, evlenmenin sosyal amacının beraberinde cinsel istekleri doyum ulaştırma gayesi de vardır. Tarafların cinsel organlarının yapı olarak normal olmasına karşın çeşitli nedenlerle ilişki kuramamaları evlilik birliğini temelden sarsılması olarak değerlendirilmektendir.  Evlilik iki ayrı cinsin fiziksel ve psikolojik yönden bütünleşmesidir. Karı koca, birbirine sadakat göstermeli, saygılı olmalı sevinç ve kaygıyı paylaşmalıdır.  Karı kocayı fiziksel ve psikolojik yönden bütünleştiren ana unsur uyumlu bir cinsel birlikteliktir. Cinsel tatminsizlik tarafların birbirine olan sevgi ve saygısını nefrete dönüştürmektedir. Yargıtay beraber olunduğu zaman içinde cinsel manada ciddi uyumsuzlukların olması, eşlerin birbirine olan sevgisinin ortadan kalkması, evlilik birliğini devam ettirmede iradesine sahip olmamaları boşanma gerekçesi kabul edilmektedir.

Cinsel sorunlar nedeniyle boşanma, evlenmenin sosyal amacının beraberinde cinsel istekleri doyum ulaştırma gayesi de vardır.

 

Ne Kadar Süre Cinsel İlişki Olmazsa Boşanabiliriz

Yine çiftler arasında cinsel ilişki olmaması,  ya da ilişki sırasında yaşanan erken boşalma,  gibi sorunların süreklik arz etmesi gerekir. Bu sorunların üzerine değinirmiş olması, taraflar bunun için gerekli psikolojik ve tıbbi yardımı alınmış olması gerekir. Ancak buna rağmen hala çözülemiyorsa eşler birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getiremiyor demektir. Böyle bir halde mahkeme kesin olacak şekilde boşanmayı hükmedecektir.

Nasıl İspat Edeceğiz?

Mahkeme cinsel sorunlar itibarı ile evliliğin doğrudan olacak şekilde bitmesine hükmedemez. Tıbbi anlamda sorunlar bu erkekte olabilir bayanda da olabilir. Bu erkeklerle erklerle alakalı erken boşalma   iktidarsızlık ile ilgili bir problem olabilir, bayanlarda vajinusmus gibi problemler olabilir İki kişi arasında çok özel olan bu durumda bunda herkes haberdar olmayabilir. Burada önemli olan ispattır. Böyle durumlarda taraflardan biri bunu reddediyorsa, bir diğerinin mahkeme süreci içerisinde bir rapor talep etme hakkı var. Cinsel konularla bağlantılı delillendirilmesi gereken noktalar varsa buna  diğer sebepler de dâhil edebilir.

 

İlgili Link: Ücretsiz Boşanma Davası Nasıl Açılır?

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir